Każda firma, niezależnie od typu działalności potrzebuje sprzętu biurowego, który umożliwi sprawne kopiowanie, drukowanie i skanowanie dokumentów. Planując zakup kserokopiarki do swojego biura, pewnie zastanawiasz czy używany sprzęt będzie odpowiedni i czy jego stan techniczny pozwoli na sprawne korzystanie z urządzenia. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną z zakupu poleasingowej kserokopiarki – być może rozwiejemy Twoje obawy i wątpliwości związane z zakupem używanego sprzętu, który wcale nie musi być gorszy od nowego!

Kserokopiarka poleasingowa, czyli jaka?

Leasing to forma finansowania różnego rodzaju sprzętu, w tym biurowego. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają firmy, którym nie opłaca się kupować urządzenia za gotówkę. Umowa leasingowa zazwyczaj trwa od 2-3 lat, po zakończeniu umowy kserokopiarki poleasingowe są sprzedawane. W związku z tym ok. 3 letni sprzęt posiada aktualne oprogramowanie i technologicznie nie odbiega od nowszych modeli. Dodatkowo istotny jest fakt, że podczas eksploatacji sprzętu przez przedsiębiorstwo, był on objęty gwarancją i przechodził regularne przeglądy oraz był serwisowany przez profesjonalistów – żadna firma nie mogłaby sobie pozwolić na obniżenie funkcjonalności kserokopiarki, co negatywnie wpłynęłoby na efektywność pracy przedsiębiorstwa.

Sprzęt poleasingowy jest zadbany, bardzo często nie widać na nim śladów użytkowania. Nierzadko dzieje się też tak, że kserokopiarka podczas trwania umowy leasingowej nawet nie została wypakowana z pudełka – duże firmy hurtowo inwestują w sprzęt biurowy, który często służy jako urządzenie „awaryjne” i jeśli nie zajdzie potrzeba wykorzystania go jako zamiennika, to zostaje on sprzedany jako używany w dużo niższej cenie.

Dlaczego opłaca się kupić kserokopiarkę poleasingową?

Przede wszystkim kupno poleasingowego sprzętu jest oszczędnym rozwiązaniem – używaną kserokopiarkę w bardzo dobrym stanie można kupić nawet za połowę kwoty, którą trzeba przeznaczyć na fabrycznie nowy sprzęt. Jest to szczególnie ważna kwestia dla nowo powstałych firm, które stawiają na ciągły rozwój oraz płynność finansową, w związku z tym nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego, o wiele droższego urządzenia. Ponadto funkcjonalność kserokopiarki używanej i nowej zazwyczaj jest na podobnym poziomie, zatem najistotniejszą różnicą jest cena.

Trzeba pamiętać, że tańsze i używane wcale nie oznacza gorsze, ponieważ przykładowo profesjonalne kserokopiarki Konica Minolta, nawet jeśli mają za sobą 3 lata pracy, to nadal są w stanie efektywnie pracować przez kolejne kilka lat. Oczywiście jest to możliwe wtedy, kiedy urządzenie jest objęte gwarancją, a wszystkie wyeksploatowane części zostały wcześniej wymienione na nowe. W tym miejscu warto też mieć świadomość, że aktualnie producenci sprzętu elektronicznego celowo do jego produkcji wykorzystują gorsze jakościowo komponenty, aby obniżyć żywotność całego urządzenia. Dlatego starsze poleasingowe kserokopiarki wbrew pozorom cechują się wyższą trwałością i umożliwiają sprawne użytkowanie.