Żyjemy w czasach, w których praktycznie każde biuro, bez względu na profil prowadzonej działalności musi posiadać urządzenie takie jak kserokopiarka. Chociaż coraz więcej spraw można załatwić drogą elektroniczną, to jednak fizyczny papier jeszcze długo będzie gościł w naszym życiu. Właśnie dlatego to takie istotne, aby posiadać sprzęt ułatwiający i przyspieszający drukowanie i kopiowanie różnego rodzaju dokumentów. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj kserokopiarki wybrać — czarnobiałą czy kolorową. Dziś postaramy się pomóc w podjęciu takiej decyzji!

Kiedy postawić na kserokopiarkę czarnobiałą?

Kserokopiarka monochromatyczna, czyli drukująca w odcieniach czerni to urządzenie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przede wszystkim drukuje lub kopiuje się dokumenty, w których nie są istotne kolory. Taki rodzaj kserokopiarki jest bardzo oszczędny w użytkowaniu, a także w samym zakupie. Obsługa tego urządzeni również sprowadza się do minimum – wystarczy co jakiś czas uzupełnić toner. Takie maszyny są również bardzo popularne, przez co możemy wybrać różne modele, łącznie z tymi, które drukują w czerni, ale mogą skanować dokumenty w kolorze. Zatem jeśli planujemy zakup kserokopiarki lub jej wynajem warto rozpocząć od zapoznania się z modelami monochromatycznymi.

Kiedy wybrać kolorową kserokopiarkę?

Kserokopiarki drukujące w kolorach to urządzenia, które znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie wręcz wymagany jest druk i kopiowanie z zachowaniem zróżnicowanych kolorów. Są to wszelkie firmy, w których dużo pracuje się na wykresach i gdzie przeprowadza się częste analizy i porównania. Kolorowe wydruki zdecydowanie ułatwiają taką pracę.

Podobnie sprawa ma się z firmami, które wykonują dużo wizualizacji i projektów, na przykład ogrodów. W takiej sytuacji kolorowe kserokopiarki są wręcz niezbędne do przygotowywania odpowiedniej dokumentacji dla klientów. To samo tyczy się przedsiębiorstw, które posługują się drukowanymi materiałami marketingowymi lub na swoich fakturach chcą umieszczać kolorowe logo firmy.

Decydując się na odpowiedni rodzaj kserokopiarki, warto więc zastanowić się, czego oczekujemy od tego urządzenia i jaki mamy pomysł na swoją firmę!