Kiedy 22 października 1938 roku Chester F. Carlson dokonał pierwszej udanej kopii dokumentu przy pomocy skonstruowanego przez siebie urządzenia, zapewne nie zakładał, że niecałe 100 lat później, większość firm i placówek publicznych nie będzie mogło wyobrazić sobie funkcjonowania bez takich urządzeń zwanych dziś kserokopiarkami. Jednak chociaż takie maszyny stały się niezbędne w przeważającej ilości przedsiębiorstw, nie oznacza to, że firmy muszą je od razu kupować. Alternatywą staje się usługa dzierżawy takiego urządzenia. Na czym jednak polega wynajęcie kserokopiarki?

Kiedy warto wydzierżawić kserokopiarkę?

Tymczasem warto zacząć od ustalenia tego, kiedy w ogóle warto kserokopiarkę wynająć. Wiele osób może bowiem zadawać sobie pytanie, dlaczego nie kupić takiego urządzenia na własność i mieć problem z głowy. Okazuje się, że profesjonalne kserokopiarki to urządzenia relatywnie drogie i nie zawsze ich zakup jest opłacalny. Jeśli maszyna taka ma być używana sporadycznie to koszty związane z jej serwisowaniem oraz sam wydatek podczas jej zakupu może być na dłuższą metę sporym obciążeniem finansowym dla firmy. Pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o zwykłej domowej drukarce, tylko o profesjonalnym sprzęcie biurowym, który powinien być regularnie serwisowany i sprawdzany pod kątem jego eksploatacji. Dzierżawa kserokopiarki rozwiązuje ten problem i pozwala cieszyć się bardzo dobrej jakości urządzeniem bez obaw o jakiekolwiek awarie!

Jak wygląda dzierżawa kserokopiarki?

Przede wszystkim wynajmując kserokopiarkę, możemy liczyć na to, że firma oferująca taką usługę pomoże nam dobrać rodzaj urządzenia do naszych potrzeb. W końcu maszyny takie mogą mieć aktualnie bardzo dużo funkcji i oferować różnego rodzaju rozwiązania.

Po sprecyzowaniu konkretnych wymagań i wybraniu odpowiedniego sprzętu ustalamy okres, przez jaki dzierżawa ma obwiązywać oraz miesięczną kwotę najmu urządzenia. Do tego często możemy wybrać różne dodatkowe usługi związane z obsługą kserokopiarki. Jakby jednak nie było, po podpisaniu umowy otrzymujemy sprzęt gotowy do użytkowania. Wszelkie sprawy z serwisowaniem, naprawami oraz przeglądami urządzenia spadają na firmę, która wynajmuje nam sprzęt. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do materiałów eksploatacyjnych. Zatem nie mamy się czym martwić, a jedynie użytkować kserokopiarkę w swojej firmie!